👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت مطالعات اولیه برای طراحی مدرسه ابتدایی در دامغان

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت مطالعات اولیه برای طراحی مدرسه ابتدایی در دامغان

توضیحات:

فایل پاورپوینت مطالعات اولیه برای طراحی مدرسه ابتدایی در دامغان، در حجم 31 اسلاید قابل ویرایش،همراه با یک هدیه ویژه.

بخشی از متن:

تاریخچه شهردامغان:

در مورد کلمه دامغان گروهی گفته اند نام این شهر از' مغان' یعنی آتش پرستان گرفته شده و این گروه باعث آبادانی آن شده اند در لغت نامه دهخدا اشاره شده است که دامغان، اصل آن ده مغان بوده و در اثر کثرت استعمال 'ه' از میان رفته و دمغان گفتند و به جای آن 'الف' آوردند و دامغان گفته شد.

دامغان یکی از شهرهای استان سمنان ومرکز شهرستان دامغان می باشد . جمعیت این شهر براساس سرشماری سال 1385 ، برابر با 9،300 نفر بوده است .بنا به نوشته مورخین، دامغان از شهرهای معتبر قومس و مرکز آن ایالت بوده است. به گفته ابن واضح یعقوبی مولف ' البلدان ' و ابوالفداء مولف ' تقویم البلدان' قومس شهری با وسعت و جلیل ، نام شهر آن دامغان و دامغان آغاز شهرهای خراسان می باشد.

دامغان را شهر صددروازه یا هکاتوم پیلوس ( به زبان یونانی ) نیز نام برده اند که پایتخت دولت اشکانیان نیز بوده است . شهر دامغان در استان سمنان در دامنه جنوبی رشته کوههای البرز در موقعیت 54 درجه و 20 دقیقه طول شرقی و 36 درجه و 9 دقیقه عرض شمالی با مساحتی برابر 429/11 کیلو متر مربع در 120 کیلومتری شرق سمنان و 70 کیلومتری غرب شاهرود قرار گرفته است. نام کهن دامغان ( گومش ) در کتیبه سارگون دوم آشوری پات نانه آمده است یعنی شهری که 99 نگهبان دروازه ها دارد . فاصله آن ازدریای تی تی ( دریای نیلوفر آبی ، منظور دریای مازندران ) هفت روزه راه به شمار رفته است .

این شهر از شمال به رشته کوه البرز ، از خاور به شاهرود ، از جنوب به کویر مرکزی و از باختر به سمنان محدود است. اهمیت وجودی دامغان از دیر هنگام ، قرار داشتن آن بر سر راه شرقی –غربی است که شریان عمده بازرگانی نه تنها ایران ، بلکه جهان متمدن پس از اسلام بوده است. زمانی دور شهر دامغان ، کاملا دیوار کشی بوده وگفته می شود به قدری دیوارها ی ستبری داشته که دو درشکه ازکنار هم بر روی دبوار رد می شدند . بازمانده های این دیوار هم اکنون هم دیده می شود وبه نام 'دیواربارو' مشهور است .

و...

فهرست مطالب:

بررسی دامغان ازلحاظ تاریخی-فرهنگی-اقلیمی

تاریخچه شهر دامغان

آثارتاریخی دامغان

فرهنگ مردم دامغان

افراد سرشناس

اقلیم شهر دامغان

مكان احداث مدرسه

موقعیت ساختمان

نحوه ساخت و شكل ساختمان مدرسه

فضاهای آموزشی

شکل کلاس

ارتفاع

مطالعات تطبیقی نمونه ها

دبستان دخترانه حق پناه اصفهان ، مدرسه مداد رنگی

معماری و طراحی مدرسه ابتدایی توسط R+D Studio

مدرسه ابتدایی اریکا مان

این فایل با فرمت پاورپوینت در 31 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

هدیه محصول:

فایل پاورپوینت استانداردهای فیزیکی مدرسه ابتدایی (26 اسلاید)

👇محصولات تصادفی👇

تحقیق معلم اثر بخش ادبیات نظری تحقیق مبانی فقهی بازی با شطرنج و چهل حدیث در ورزش (فصل دوم ) طرح توجیهی و کارآفرینی نساجی تاسیس کارخانه تولید پارچه کشباف پاورپوینت مکانیزم پله برقی تصفیه آبهای صنعتی