👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت معماری وشهرسازی اسلامی از دیدگاه قرآن،متون اسلامی وپیشوایان دینی

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت معماری وشهرسازی اسلامی از دیدگاه قرآن،متون اسلامی وپیشوایان دینی

توضیحات:

فایل پاورپوینت معماری وشهرسازی اسلامی از دیدگاه قرآن،متون اسلامی وپیشوایان دینی،در حجم 42 اسلاید قابل ویرایش،همراه با یک هدیه ویژه.

بخشی از متن:

رواج تعبیر شهر اسلامی و اطلاق آن به شهر های مسلمانان (به ویژه «شهر اسلامی» نامیده شدن شهرهای تاریخی ممالک اسلامی یا شهرهای مسلمان نشین)، با این فرض که این شهرها، از نظر کالبدی، جلوه گاه تجلی خاصی از اصول و ارزش های اسلامی بوده، و به این ترتیب، از شهرهای سایر تمدن ها وفرهنگ ها متمایز می باشند، از قرن نوزدهم میلادی و به وسیله مستشرقین آغاز شد.، بر این اساس که با حریم فیزیکی و یا ذهنی خاص خود تجلی جامعه و فرهنگی متمایز از سایر تمدن ها می باشند با معرفی خاور شناسان، در ادبیات غرب تثبیت شد.

نتایج مطالعات کسانی چون گرانبام ( Von Grunebaum, 1955)، و برادران مارکیس ( Marcais, G, 1945 & Marcais, W, 1928 )، علت اصلی رواج این تعبیر الگویی خاص برای «شهر اسلامی» در اوایل قرن گذشته میلادی گردید.

برای طرح و ایجاد و اداره و تداوم هر چیزی مبانی، ارکان( اجزا اصلی، که بدون هر رکن امکان ظهور آن چیز منتفی است)، اسوه( الگو)، صفات، جلوه ها و تجلیاتی قابل تصور است که قاعدتا شهر نیز مبانی و ارکان والگو و صفات خاص خود را دارد که در هر جهان بینی و فرهنگ و تمدنی، سرچشمه ها و تعاریف مرتبط با خویش را خواهد داشت. به این ترتیب، شناسایی این موضوعات مرتبط با هر چیز ضرورت اولیه است، که « شهر اسلامی» نیز به عنوان موضوعی که بسیاری افراد از آن سخن گفته اند، از این قاعده مستثنی نیست.

و...

فهرست مطالب:

پیشینه وکلیات

کلام الهی و متون احادیث اسلامی

معانی و اصول منبعث از گرایش های فطری بر مبنای استدلال انسان ها در اسلام

مولفه ها و شاخصه های فطری در سازمان بندی شهر اسلامی

اصول و ارزشها

انواع شهر اسلامی

اصول اسلامي

رابطه انسان مومن با عالم وجود

اصول جهاني

صفات فعل الهي

ابعاد و معیارهای شاخصهای تحقق اصل طبیعت گرایی در شهر

طبیعت و عناصر طبیعی

تنظیم روابط اجتماعی

صفات محیط مصنوع

عناصر شهری ومعماری

الگوی پیشنهادی برای محله ی اسلامی

روند کلی شاخص سازی در راستای شهر اسلامی

فرایند ظهور مصادیق«شهر اسلامی»

نتیجه

این فایل با فرمت پاورپوینت در 42 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

هدیه محصول:

فایل پاورپوینت تناسبات بصری(9اسلاید)

👇محصولات تصادفی👇

طرح توجیهی و کارآفرینی تولید رنگ تحقیق بررسي و مطالعه حوزه عموم ارتباطات و مديريت آشنا و تطبيق آن با راديو تحقیق انواع پرسپکتیو سینتیک شیمیایی بررسي و مقايسه ميزان رضايت مندي زناشويي زنان شاغل ديپلم و غير شاغل ديپلم شهرستان آبيك