👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت نظم هندسی حاکم بر جمادات

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت نظم هندسی حاکم بر جمادات

توضیحات:

دانلود پاورپوینت با موضوع نظم هندسی حاکم بر جمادات،

در قالب ppt و در 34 اسلاید، قابل ویرایش.

بخشی از متن پاورپوینت:

بشر از همان ابتداي پيدايش جوامع و مجتمع هاي زيستي اوليه در پاسخ به يكي از اساسي ترين نيازهاي طبيعي و فطري خويش سعي كرده است محيط و دنياي ساخته شده خود را تحت كنترل درآورد. اين كنترل كه با توسل به وسايل گوناگون طبيعي، افسانه اي، مذهبي و عملكردي تحقق پيدا كرده خود را به صورت نوعي نظم، الگو و شكل محيط زيست انسان مي نموده است. بنابراين نظم يك اصل اساسي و بنيادي است كه عامل اصلي كنترل وادامه بقاي هر چيز مي شود. ريشه اين نظم از طبيعت ناشي شده و از آنجا به تمام فعاليتهاي بشر رسوخ پيدا كرده است. بطور كلي نظم شايد تنها خصيصه اي باشد كه مي توان در كليه نظامها، صرف نظر از شكل، عملكرد و اندازه آنها مشاهده كرد. در حقيقت مي توان گفت كه نظم وجه مشترك نظام هاست. ليكن نوع، شكل و ماهيت اين نظم از

نظامي به نظام ديگر مي تواند كاملاً متفاوت باشد. مثلاً در يك نظام فيزيكي ممكن است اين نظم به صورت شكل و سازمان فضايي جلوه كند، ولي يك نظام فعال، عملكرد است كه نظم خاصي پيدا مي كند. بديهي است بين نظم كالبدي و نظم عملكردي هر نظام مي توان رابطه مشخصي پيدا نمود. فيزيك و قوانين فيزيكي مانند فرضيه نسبي انيشتن وتئوري كوانتوم حاكي از نوعي نظم است و همچنين است طرز قرارگيري و حركت يك اتم، مولكول و يا امواج.

زيبايي چشمگير يك بلور كريستال از قرارگيري هماهنگ و منظم اتم هاي آن در غالب مولكولها براساس اصول خاص هندسي ناشي مي شود و يا زيبايي طبيعي دانه هاي برف در شكل قرينه آن است. حقيقت اين است كه عناصر و نظام هاي طبيعي هر كدام از مجموعه اي از قوانين و اصول عمومي تبعيت مي كنند.

ممكن است شناخت و دستيابي به اين اصول را كه واقعيت هاي طبيعي هستند جز اكتشاف علمي خود به حساب آوريم، ليكن اين واقعيات به هر حال در طبيعت وجود داشته و خواهند داشت خواه ما به دنبال كشف آنها برويم يانه. در تحقيقات علمي اينك براي ما مشخص شده كه معني غايي بسياري از اشياء و فرآيندها كه تنوع موجود در آنها گاهي ما را گمراه مي سازد. مي بايستي در همان وضعيتي كه قرار گرفته اند و در رابطه با عوامل جنبي آن مورد        قرار گيرند. شناخت جامع شكل، عملكرد و روابط تنها از طريق مراجعه به يك ماتريس كه در آن طبيعت به انحنا مختلف خود را بيان مي كند ميسر است.

يك دسته از اين قوانين و اصول مربوط به فضا مي باشد كه در زيست شناسي، فيزيك و ... بطور مشتركي مصداق دارد. اين فضاي طبيعت يك پيوستاري است داراي نظم و كنترل كه عناصر و نظام هاي متشكله آن تحت تاثير آن نظام مي يابند. مهمترين مشخصه فضا شكل آن است و در اين رابطه اصل قرينه سازي كه به صورتي در كليه اشكال طبيعي وجود دارد از تمام جوانب ديگر متمايز است. خود نظم دهي اصطلاحي است كه در اين رابطه كاربرد بسيار زيادي پيدا كرده است. خود نظم دهي عبارت است از سازگاري داخلي، جهان بيني و كليتي كه از تعادل هماهنگ بين درون گرايي و برون گرايي ناشي مي شود. پيوستگي و ارتباط معقولي بين شكل و عملكرد كه از مشخصات تمام عناصر طبيعي است، وجود دارد. يكي از اصول نظام دهي كه پيش از هر چيز ديگر در طبيعت به كار رفته، قرينه سازي است. قرينه سازي در يك مفهوم خاص عبارت است از تناسب متعادل بين اجزاء يك كل. قرينه سازي در جبر، هدسه، زمين شناسي، گياه سناسي، حيوان شناسي و در هنر معماري و زيبايي شناسي و همين طور در فيزيك شيمي و نجوم اهميت اساسي پيدا كرده است.

و .. .

توجه: مطلبی که اين فایل را با بقیه فایل ها متمايز کرده است قابل ویرایش بودن و و آماده پرينت و ارائه بودن آن می باشد تا خريدار از خريد خود کاملا راضی باشد.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت فناوری اطلاعات در سوئیس اهمیت اخلاق و مسئولیت های اجتماعی مدیران دانلود طرح توجیهی تولید صفحه کلید کامپیوتر مقاله بیماری هلندی تحقیق شباهت و تفاوت شيطاني